Web design Pitesti, clientul si serviciile

De la servicii de Web Design oferite firmelor din Pitesti, la furnizarea de solutii dedicate pietei de comert online la nivel national

Webdesign Pitesti,sau cum sa te caute clientii pe net pentru servicii de web design si realizare de pagini webWeb design Pitesti, clientul si serviciile, suna un pic ca in Artista, dolarii si ardelenii, nu?

Ei bine, am fost informati de un client, cum ca ne-a gasit greu pe internet. L-am intrebat ce a cautat: web design in Pitesti. OK, destul de evident (mai ales ca birourile noastre se afla in Pitesti – in pagina de contact puteti gasi o harta cu locatia exacta – Calea Campulung, 48C – si cu coordonatele GPS pentru o usoara localizare 🙂 Si, apropo, ne puteti vizita oricand, bem o cafea si discutam despre proiecte web, ne face mare placere!)

Realitatea e ca in acest moment suntem implicati intr-un proces de promovare si optimizare a siteului care are ca tinta inclusiv gasirea in Google a siteului pentru criterii precum cel mentionat, precum si altele asemenea.Procesul de optimizare si promovare a unui site este de lunga durata, recomandam contracte de minim 6 luni pentru rezultate bune,  iar momentul cu clientul este un exemplu pentru faptul ca stabilirea criteriilor pentru optimizarea siteului nu este un lucru absolut si ca de multe ori clientul cauta un pic altceva. Cautarea dupa “web design” este un pic invechita, serviciile oferite de noi sunt mult mai complexe, dar in viziunea clientului asta era ceea ce trebuia sa caute, motiv pentru care noi trebuie sa raspundem cautarii.

Un proiect de web design realizat pentru un client din Pitesti, StilCleaning.ro, firma de curatenie civilaCriteriile pentru care se optimizeaza un site sunt multe, de multe ori clientul cauta altceva decat ce iti propui tu(vezi mai sus), moment in care trebuie ca procesul de optimizare sa fie regandit putin, in cazul in care sunt multe astfel de cautari, pentru a regasi siteul in rezultatele generate de motorul de cautare.

De la Web design la servicii dedicate pietei de comert online

In mod concret, in ultimii ani, activitatea firei noastre s-a diversificat,  adaugand, pe langa ceea ce in mod conventional se numeste design de pagini web/webdesign, servicii specializate de creare de magazine online pe platoforma specializata (Shopernicus, platforma care se afla in acest moment in spatele a peste 100 de magazine online create de echipa noastra fiind in acest moment un reper din punct de vedere al functionalitatilor oferite si din punct de vedere al modului in care raspunde nevoilor clientilor)

Un proiect de webdesign realizat pentru un client din Pitesti, MobiliftTotusi, datorita portofoliului bogat de clienti si unei reputatii bune, primim in mod curent solicitari pentntru serviciile de web design de la firme din Pitesti si din tara, solicitari pe care le preluam cu palcere, adaugand zi de zi noi si noi siteuri portofoliului nostru de peste 400 de lucrari web.

Oricum, una peste alta, criteriul mentionat, de web design Pitesti (si nu numai), se afla in acest moment in promovare, urcam incet incet, incat cat de repede sa ajungem in prima pagina Google, la fel cum ar putea face si siteul Dumneavoastra.

De ce nu ne cereti o oferta sa vedeti ce implica serviciile noastre si cat de simplu poate fi sa aveti propriul site creat de echipa noastra, un site eficient, util, care sa genereze, prin promovarea ulterioara pe diverse canale, cereri de oferta reale, si care sa se tranforme incet incet intr-un canal real de generare de business si de bani?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *